Wydrukuj tę stronę

Reprezentacja biznesu

USŁUGI ZWIĄZANE Z OBSŁUGĄ FIRM I ZAWIERANIEM TRANSAKCJI ORAZ SPISYWANIU UMÓW

Kancelaria Prawna Mecenasa Marca reprezentuje klientów we wszystkich sprawach związanych z zawieraniem transakcji, spisaniem umów oraz obsługą firm. Nie tylko reprezentujemy klientów w sprawach związanych z prowadzeniem interesu, transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości, oraz w konfliktach między właścicielem a lokatorem, ale również małe i średnie firmy w ich korporacyjnej organizacji, otrzymaniu licencji, zarejestrowaniu nazwy firmy i produktu. Zajmujemy się z również reprentacją firm z przemysłu lotniczego, ich pracowników z rodzinami oraz członków.

TWORZENIE BIZNESU

Kancelaria Mecenasa Marca pomaga założyć klientom własną firmę, służąc poradą, w jakiej dziedzinie klient ma szansę odnieść największy sukces, jak również później po jego otwarciu, pomaga w zarządzaniu nią. By utrzymać jak najmniejszą odpowiedzialnosć prawną w biznesie, klient musi uważnie kontrolować czy postępuje zgodnie ze wszytskimim procedurami po założeniu spółki. Na przykład zgodnie z wymogami stanu Nowy Jork, wszelkie spotkania posiadaczy akcji, dyrektorów, czy partnerów muszą zostać udokumentowane przez zarejestrowania tematów dyskusji. Wielu właścicieli biznesów zaniedbuje wykonywanie tego rodzaju formalności, przez co narażają się na odpowiedzialność personalną za długi spółki czy zarządzenia sądów.

Ponadto dobra niematerialne biznesu takie jak imię firmy, logo, czy niektóre materiały z zastrzeżonymi prawami autorskimi powinny być chronione. Rejestracja oprogramowania komputerowego, semiconductor chip mask designs and vessel hull designs have been może być zastrzeżona. Trzeba pamiętać, że niektóre firmy będą potrzebowały nowych wynalazków oraz opatentowanych metod.

Spółki działające w dziedzinie, gdzie nowoczesna technologia jest podstawą funkcjonowania, powinny bronić się przed "wyciekiem:" informacji przez podpisywanie z pracownikami umów zastrzegających, że nie mogą oni zdradzać sekretów firmy. Często zdarza się, że były pracownik ujawnia ważne informacje z firmy, w której pracował, tylko po to, by znaleźć zatrudnienie u konkurencji. Nie można ingnorować faktu, że wiele przedsięwzięć kończy się klęską. Spółki mogą wymagać podpisania umów kupna -sprzedaży oraz umów wykupu, by oddzielić interesy poszczególnych partnerów czy posiadaczy akcji spółki.

INNE UWAGI ODNOSNIE ZAKŁADANIA SPÓŁEK

Z reguły jednym z pierwszych kroków podczas otwierania nowej firmy jest postaranie się o licencje takie jak pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, zezwolenie od straży pożarnej, licencja z departamentu zdrowia, licencja na sprzedaż alkoholu itd. Małe firmy zazwyczaj czerpią najwięcej korzyści z utworzenia spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (Limited Liability Company- w skrócie „LLC"). W tego rodzaju spółce odpowiedzialność personalna jest bardzo ogroniczona, a wspólnicy czy też jeden właściciel mogą liczyć na duże ulgi podatkowe. Spółka z ograniczoną odpwiedzialnością może się rozliczać z podatków jak korporacja, a zyski i straty mogą być przekazywane z firmy do jej członków. Tego rodzaju spółki nie są obciążone tymi samymi formalnościami do wypełnienia jak akcjonariusze, dyrektorzy czy inni członkowie korporacji. Jeśli klient zdecyduje się na korporacyjną formę działalności gospodarczej, może zakwalifikować się do tak zwanego „S" statusu i być opodatkowanym jak spółka.

Bez względu na jaki rodzaj działalności klient się zdecyduje, nie powinien robić żadnych inwestycji, zanim jego firma zostanie zarejestrowana jako korporacja czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli zdecydujesz skonsultować się z kancelarią prawną Mecenasa Marca, podaj informacje odnośnie poprzednich przedsięwzięć biznesowych i bądź przygotowany na przedyskutowanie wszelkich kwestii związaych z zatrudnieniem pracowników i przygotowaniem umów o pracę. Wstrzymaj się z zakupem drogiego sprzętu biurowego, zanim upewnisz się że firma którą zakładasz nie narusza żadnych praw do opatentowanych produktów czy opatentowanych nazw. Zanim porozmawiasz z adwokatem, wypełnij jak dokładnie możesz kwestionariusz (kliknij by otworzyć I wydrukować confidential client questionnaire), w którym dostarczysz potrzebne do otwarcia firmy informacje. Urząd Podatkowy udostępnia listę rzeczy, które trzeba zrobić by otworzyć firmę na stronie http://www.irs.gov/businesses/small/article/0,,id=98810,00.html.

By zasięgnąć więcej informacji możesz również odwiedzić Empire State Development resources;( http://www.nylovessmallbiz.com/starting_a_business/StartingBusiness.asp); NYS Small Business Development Center ( http://www.nyssbdc.org/). Kancelaria prawna Mecenasa Marca reprezentuje klientów w kupnie i sprzedaży biznesów.

KANCELARIA PRAWNA MECENASA MARCA


Poprzednia strona: Testamenty i Podział Majatku